Dobré dopoledne, dnes je neděle 25.10.2020
svátek slaví Beáta,
zítra Erik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Těžkou hlavu mají kvůli obraně dlouhodobě trenéři hokejových Jestřábů. Důvod? Chybí hráči. A tak ku příkladu proti Kolínu nastoupilo pouze pět obránců, v následujících utkáních jen šest. Stejně tomu bylo i zápasech sehraných během uplynulého týdne. V případě zranění, nemoci nebo odehrání zápasu jinde tak mají prostějovští hokejisté problém, zároveň mají jen málo způsobů, jak ho vyřešit. Večerníku totiž sportovní manažer potvrdil, že nové tváře k vidění nebudou.

„Situace je prostě taková, noví hráči v plánu nejsou. Vrátil se však do obrany Renda Piegl,“ konstatoval Jiří Vykoukal. Situace však v obraně pořád není dobrá. Jak tedy na problém, který přetrval u Jestřábů z minulé sezóny, hodlá tým reagovat? „Budeme přeškolovat útočníky na beky,“ utrousil bezelstně Vykoukal. Později upřesnil, že zatím půjde o jednoho hráče. „Máme vytipovaného Lukáše Motlocha, že by v obraně vypomohl,“ prozradil sportovní manažer prostějovských hokejistů. Expardubický Motloch může být do obrany zajímavou volbou, do Prostějova přišel s vizitkou důrazného hráče, který je v týmu zejména na černou práci.
Nabízí se ale ještě jiná varianta, a sice návrat Jiřího Vykoukala mezi mantinely. Dvojnásobný mistr světa se v minulé sezóně ve svých 49 letech stal posilou Jestřábů a zároveň nejstarším hráčem, který kdy nastoupil v 1. hokejové lize. Dokonce si připsal asistenci. Nepomýšlí nyní na návrat? „Ne, určitě ne. Loni jsem si to užil. Ale už se mi do toho zpátky nechce,“ směje se Jiří Vykoukal.
Je ovšem otázkou, zda nakonec znovu nebude muset oprášit brusle. Při souhře okolností a náhod se totiž i v příštích zápasech může snadno stát, že bude potřeba pomoc v zadních řadách. Nyní mají všichni zainteresovaní minimálně dva týdny čas o tom přemýšlet. 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-