Dobré dopoledne, dnes je neděle 25.10.2020
svátek slaví Beáta,
zítra Erik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Měla to být výplň reprezentační pauzy. Zatím to vypadá, že nepovedené pohárové představení na Slovácku bude na delší dobu posledním soutěžním zápasem fotbalistů 1.SK Prostějov. A nejen jich. Veškeré organizované fotbalové soutěže si mají dát ode dneška na dva týdny pauzu. Pokud nezapracuje fotbalový lobbing nebo naopak stále se rozlézající koronavirus. Takže žádná jistota hráče nečeká.

Prostějovské eskáčko si letošního ročníku poháru MOL Cup zrovna neužilo. Prvními dvěma koly proplulo, aniž by koplo do míče, mohla za to zvláštní doba a podmínka testování na koronavirus, kterou celky z amatérských soutěží nebyly příliš ochotné podstoupit. A tak Rýmařov a Velké Meziříčí souboj vzdali.
Ve třetím kole, kdy konečně přišel na řadu atraktivní soupeř, los nepřiřkl Hanákům výhodu domácího prostředí, navíc i prvoligový sok mohl být atraktivnější. Jenže i Slovácko se ukázalo velmi zdatným soupeřem.
Svěřenci trenéra Pavla Šustra za sebou sice měli úspěšná vystoupení proti prvoligovým celkům Sigmy, Zlína či Opavy. „Slovácko nám ukázalo, jak se dá hrát moderní, agresivní, běhavý fotbal, byli kvalitní na míči. Jejich hráči jsou také jen lidé, takže jsme se s tím mohli popasovat lépe. Nelze srovnávat třeba přátelský zápas v Opavě, proti níž je Slovácko přece jen kvalitativně někde jinde. Na druhou stranu my jsme v Opavě hráli také úplně jinak,“ srovnal zkušenosti z přípravných zápasů a poháru zastupující kapitán Lubomír Machynek.
Kouč Šustr dal v tomto zápase, jak konečně v pohárech bývá zvykem, šanci některým hráčům, kteří jsou běžně vytěžovaní méně, nebo dokonce vůbec. Třeba gólmanu Brédovi, obránci Sečkářovi nebo útočníkům Šteiglovi a Rolincovi. S výsledkem ale spokojen být nemohl. „Doufám, že to byla pro nás dostatečná facka, aby všichni pochopili, že fotbal na vrcholové úrovni je ještě trošičku o něčem jiném, než zažíváme ve druhé lize. Zvládli jsme zápas v Jihlavě, jedeme na Slovácko, kde dostali šanci všichni hráči, kteří nehráli celou porci ligových utkání. Musím říci, že jsem k nim měl velké výhrady, ke způsobu, jakým zápas takříkajíc nezvládli,“ neskrýval rozčarování po zápase prostějovský kouč.
Výkony totiž pokulhávaly na všech frontách. Kromě Píchalem nastřelené tyče ofenziva nic kloudného nepředvedla a nedařilo se ani v obraně. „Dva góly po rohových kopech opravdu nejsou nejlepší vizitka, standardní situace jsou zodpovědnost každého z nás. Máme vždy jakýsi manuál, jak bránit osobně standardky, rozestavení a podobně, když se pak stane to, co se stalo, je to chyba jednotlivců. Vizitka je to špatná, jen se z toho poučit. Mrzí mě to, že jsme zápas odehráli tak, jak jsme ho odehráli,“ vyjádřil pocity mužstva Lubomír Machynek, který zápas nedohrál kvůli nakopnutí a musel nuceně střídat.
Utkání 7. kola Fortuna:Národní ligy, v rámci něhož měl na Hanou přijet pražský Vyšehrad, se tak prozatím odkládá. Termínová listina zbytku podzimní části je v tuto chvíli ve hvězdách.

 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-