Příjemnou noc, dnes je úterý 20.10.2020
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Michal Sobecký

Cyklistický klub TUFO-Pardus Prostějov sbírá cenné kovy, kam se jen podívá. A nejnověji to bylo směrem na jih Evropy. V Itálii se totiž dokázala prosadit Gabriela Bártová. „Gábina v sobotu získala stříbrnou medaili ve vylučovacím závodě mistrovství Evropy v italské Fiorenzuole,“ informoval Večerník nadšený vedoucí trenér Michal Mráček.

Post by: Redakce

Večerník se obšírněji vrací hned ke třem mistrovstvím republiky na silnici, při nichž sbírali cenné kovy cyklisté i cyklistky Tufo Pardus Prostějov.

Post by: Marek Sonnevend

Start cyklistů Tufo Pardus Prostějov Tomáše Bárty a Daniela Babora v dresu reprezentace České republiky na silničním Mistrovství Evropy ve francouzském Plouay nedopadl z individuálního hlediska dobře, naopak týmově skončil senzačním úspěchem.

Post by: Marek Sonnevend

 Dvě sezóny (2017 až 2018) byl Jakub Otruba členem cyklistického týmu TUFO PARDUS Prostějov, než loni v zimě odešel do elitní české stáje Elkov Author. A nyní prožil dosavadní vrchol své kariéry – start na mistrovství světa v časovce mužské kategorie.

Post by: Marek Sonnevend

Velká cena Olomouckého kraje v úterý a ve středu. Potom den pauzy. A hned Grand Prix Prostějov – Memoriál Otmara Malečka v pátek a v sobotu. Místní cyklističtí organizátoři se poslední srpnový týden navzdory všem koronavirovým nástrahám i těžkostem rozhodli na prostějovském velodromu uspořádat hned dva velké dráhové závody rychle za sebou, díky čemuž se Haná stala téměř na celý týden evropským centrem této odnože kolečkářského sportu. A Večerník byl po celou dobu průběhu konání u toho, tudíž vám dnes přinášíme zevrubné ohlédnutí i s ohlasy!

  • Václavková pohřební služba
  • Bellis
  • Veterina Plajner
  • Auto Rolný
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Sportovní události jsou pozastaveny. Co vám bude nejvíce chybět?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

-