Dobré poledne, dnes je neděle 25.10.2020
svátek slaví Beáta,
zítra Erik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Marek Sonnevend

Tak už i volejbalový oddíl VK Prostějov má první hráčku svého ženského „A“-týmu, která onemocněla covidem-19! Nový typ nakažlivé choroby chytila dvacetiletá blokařka Petra Kožoušková (na snímku).

Post by: Michal Sobecký

Mnoho příběhů stihly v dosavadním průběhu soutěžního ročníku 2020/2021 napsat fotbalové kluby z Prostějovska, přestože před koronavirovou uzavírkou soutěží stihly pouze deset zápasů. O zajímavé momenty zkrátka nebyla nouze. Ať už se jedná o umístění týmů, střeleckou potenci některých hráčů, nebo třeba škatulata v brankovištích, vždyť některé celky za podzim vystřídaly hned čtyři gólmany! Kralice na Hané už dokonce také vyměnily trenéra. Nuda zkrátka během fotbalového podzimu vskutku nehrozila. Co vše tedy přinesla?

Post by: Marek Sonnevend

Za normálních okolností už by volejbalistky VK Prostějov měly za sebou téměř polovinu základní části UNIQA extraligy žen ČR 2020/21 a navrch druhé kolo aktuálního ročníku Českého poháru. Jenže nemají. Místo toho absolvovaly od začátku sezóny kvůli neustálým koronavirovým odkladům i současné plošné stopce pro veškerý sport pouhé tři ligové duely. Večerník se ohlíží za tím, jak se v nich prezentovaly.

Post by: Redakce

Vláda České republiky schválila vypsání programu COVID – Sport 2, který je určen na podporu sportovních soutěží a mezi oprávněné žadatele patří profesionální a poloprofesionální sportovní kluby. Administrovat tento dotační program bude Národní sportovní agentura ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu.

Post by: Redakce

Na turnaji v italské Sardinii marně usiloval Jiří Veselý o druhé letošní semifinále na okruhu ATP. Plány prostějovského tenisty překazil Laslo Djere ze Srbska, který hráči TK Agrofert dvakrát dokázal vzít podání. Ten se tak s novým turnajem rozloučil ve čtvrtfinále.

Post by: Michal Sobecký

 Skvělou podívanou slibovalo Mistrovství České republiky v krasojízdě. Tato v současnosti nepříliš častá sportovní disciplína má své velké zázemí i v Němčicích nad Hanou. A právě zde se 30. října měl uskutečnit domácí šampionát. Jenže přišla koronavirová nákaza a s ní spojená vládní opatření, načež spolu s dalšími sportovními akcemi byl prozatím odpískán také tento šampionát plný elegance a akrobatických kreací. Je ale možné, že by se akce přece jen uskutečnila?

Post by: Marek Sonnevend

 Český pohár na silnici 2020 už je minulostí. Kompletní sérii mají za sebou jak mládežnické kategorie v Techniserv Cupu, tak muži v nejvyšší soutěži Škoda Cup. A cyklisté a cyklistky Tufo Pardus Prostějov získali celkem čtyři medaile v konečném pořadí!

Post by: Redakce

Deset kol nejvyšší okresní fotbalové soutěže je za námi a zbylá tři kola podzimní části zůstávají v nedohlednu. I když se podzimní část sezóny 2020/2021 nedohraje v původních termínech a není za námi tedy kompletní polovina ročníku, rozhodně je v „okresu“ už co hodnotit. Okresní přebor ukázal v každém kole zápasy, které měly úroveň, ale také přinášel i souboje horší než v „pralese“. Výsledkově ale většina zápasů nepřekvapovala. Start ročníku nevyšel Vrahovicím, které byly největším favoritem, jenže prvních pět kol jim přineslo už poměrně velkou ztrátu devíti bodů. Jejich zaváhání využila nejlépe rezerva Kralic, která zatím bodovala v každém zápase. Úplně stejnou bilanci mají Dobromilice, ale kvůli horšímu skóre se nachází na druhém místě. V posledním kole se měl odehrát vzájemný souboj. Proběhne ještě letos?

Post by: Marek Sonnevend

Od minulé, tolik nepovedené sezóny mají hokejisté LHK Jestřábi Prostějov hodně co napravovat. A dá se říct, že po herní stránce se jim to v Chance lize mužů ČR 2020/21 zatím převážně daří. Výsledky však zlepšeným i divácky přitažlivějším výkonům odpovídají jen zčásti, tudíž body na konto naskakují méně často oproti vlastním přáním.

Post by: Marek Sonnevend

Do poslední možné chvíle hrály volejbalové starší žákyně VK Prostějov v 1. lize kadetek ČR 2020/21. A na rozdíl od předchozího průběhu soutěže si v základní skupině F počínaly výborně. Zatímco ze čtyř úvodních duelů nezískaly ani bodík při porážkách dvakrát 0:3 a 1:3, během víkendu 10. a 11. října herně i výsledkově potěšily.

Post by: Redakce

Kvalifikace o EuroBasket mužů 2022 nakonec v listopadu pokračovat bude. FIBA se nicméně rozhodla pro systém „bublin“, kdy se všechna naplánovaná utkání z jedné skupiny v rámci listopadového okna uskuteční na jednom místě.

Post by: Redakce

Grandslamové klání v Paříži se pro Petru Kvitovou stalo posledním turnajem letošního roku. Krátce po postupu do semifinále French Open česká tenistka oznámila předčasné ukončení sezóny.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

-