Dobré poledne, dnes je neděle 25.10.2020
svátek slaví Beáta,
zítra Erik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tak už máme po krajských volbách a je prakticky i „upečena“ vládní krajská koalice. Slyšíme hodnocení i analýzy, já se ale ještě chci vrátit k předvolební kampani. Politiky chválím, že se k sobě chovali slušně, tedy až na výjimky, co ale opravdu nechápu, proč je někdo schopen pomalovávat a ničit volební billboardy a „áčka“. Musím říct, že se jedná o méně inteligentní jedince, a to jsem ještě velmi slušný. V každém případě jde o ničení něčího majetku, na což se již vztahují paragrafy. Doufám, že dojde na postihy a minimálně mastné pokuty, moc bych to těmto jedincům přál.


Jsme ve formě nouzového stavu, kulturní a společenské akce jsou na výjimky zrušeny, v některých krajích střední a vysoké školy zavřeny. Už teď slyším nadávky a pomalu úvahy o stávce proti opatřením vlády a já se ptám, proč? Co jsme jako národ udělali pro to, aby se aktuální opatření nemusela přijmout? Odpovídám, zhola nic. Strašně nutně jsme se museli jet válet do Chorvatska k moři a tam vybuřovat na evidentně nebezpečných akcích, museli jsme se po sobě doslova plazit v obchodních centrech, koupalištích, diskotékách, barech atd. Smáli jsme se poznámkám těch opatrnějších, někteří je posílali i někam. No a výsledek se dostavil. Teď pláčeme nad rozlitým mlékem a nadáváme na plukovníka Prymulu a jeho návrhy restrikcí. Opozice v parlamentu jako obvykle bouří, protože se bojí, že by se také mohlo normálně vládnout bez jejích „keců“ v rámci nouzového stavu. Možná by to chtělo příště více myslet a méně nadávat, ale je otázka, zda to někdy dokážeme. WHO, tedy Světová zdravotnická organizace, tvrdí, že v tomto stavu roušek a restrikcí budeme ještě v roce 2022! Holt, budeme se na to muset připravit a zvyknout si, tentokrát už snad všichni.
V souvislosti se zavřením škol se aktuálně řeší distanční výuka. Ano, je uzákoněna a je tedy potřeba žactvu sdělit, že neúčast na ní je stejně závažná jako neúčast na výuce běžné. Na druhé straně asi nebude normální, aby se kantoři na žáky sesypali jako dravci a nutili je být před webkamerami či na internetu 24 hodin denně. Buďme jako stav kantorský rozumní, a pokud půjde o zavření škol na 14 dnů, tak nerozpoutejme výukovou světovou válku. Naopak zachovejme klid.
Máme za sebou jeden ze státních svátků, mám na mysli ten svatováclavský. Televize jako obvykle nezařadily žádný seriózní historický materiál o této postavě našich dějin, ale celý den nás krmily mnohdy už vážně „nablblými“ pohádkami. Netuším, zda jde o záměr, aby národ zapomínal na svoji historii a pak mu ji pár aktuálně populárních historiků předžvýkalo, či co jiného za tím vězí. Sledování pohádek při každém svátku mě už vážně unavuje a tak jsem prostě prodloužený víkend využil se svojí přítelkyní k zahradničení. Na televizi jsme kašlali. Je to asi to jediné rozumné, co se dá k dnešní situaci na mediálním říct.
Ale přece jen si jednu pohádku neodpustím. Budce se jmenovat O paní spravedlivé. Žila, byla jedna spravedlivá paní, která horovala za čistotu a řád a strašně ráda používala termín, že vše je třeba dělat s péčí řádného hospodáře a kritizovala kohokoliv za cokoliv. Nezapomněla to psát i na vysoce postavená místa, svými elaboráty tak zaměstnala spoustu úředníků, kteří se mohli zabývat něčím důležitějším. A ejhle. Na paní spravedlivou teď prasklo, že sice káže vodu, ale sama pije víno, a to plnými doušky…
Na závěr snad už jen klasické konstatování – zazvonil zvonec a pohádky je konec. Takže nevěřme na pohádky a na to, že se vše samo vyřeší, ať už jde o covid-19, či o spravedlnost.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-