Dobré dopoledne, dnes je neděle 25.10.2020
svátek slaví Beáta,
zítra Erik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: „Deset bodů z deseti!“ Přesně takto zcela spontánně ohodnotila vděčná maminka Den stromů, který se uplynulou sobotu 10. října konal v Kolářových sadech. Bylo to bezprostředně poté, co i se svojí dcerou obešla stezku s připravenými pětadvaceti zastaveními, která malé i velké milovníky přírody výborně pobavila. U toho prostě Večerník nemohl chybět!

 

V rámci celosvětové akce Den stromů se v režii prostějovského Ekocentra Iris pravidelně konaly nejrůznější hravé i naučné aktivity pro děti přímo na hlavním prostějovském náměstí. Letos se akce přesunula ještě blíže ke stromům, a to přímo do Kolářových sadů. „Účast to trošku nepříznivě poznamenalo stejně jako ranní mlha. Když se zvedla, tak začali lidé chodit,“ poznamenala Eva Zatloukalová z pořádajícího Ekocentra Iris.

Na všechny, kteří dorazili, čekala zajímavá přírodovědná stezka zaměřená přímo na stromy a keře rostoucí nejen v parku, ale i ve městě a jeho okolí. Doplněna byla výstavou o významu stromů a alejí v přírodě. Na stezku se jednotlivé rodiny mohly vydat kdykoliv mezi devátou a dvanáctou hodinou. Procházka i s řešením 25 připravených úkolů zabrala zhruba hodinku. Pořadatelé vzhledem k aktuální situaci všechny upozorňovali, aby dodržovali patřičné rozestupy.
„Bylo to skvělé, bavilo mě všechno, nejvíc asi hledání stromů a také stezka, která vedla po kládách a kamenech. Perfektní byly i hry na posledních několika stanovištích,“ netajil nadšení sedmiletý Filip, který do Kolářových sadů chodí pravidelně mimo jiné jezdit na bruslích či na workoutové hřiště Vápenice u závory před Slatinkami.

 

 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-