Dobré dopoledne, dnes je neděle 25.10.2020
svátek slaví Beáta,
zítra Erik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Michal Sobecký

Vyjde to, nevyjde? Nepochroumám se při dopadu? Možná i tyto myšlenky se honí hlavou atletům, kteří vyráží na souboj s tyčí, překážkami. Anebo také s pískem. Skok daleký, to je atletická klasika. A člověk jen žasne, kam lidé dokáží hopsnout.

Post by: Redakce

Právě nastala ta správná chvíle pro podzimní díl seriálu PROMĚNA IMAGE. I přes opatření, která nabírají na intenzitě, stihl profesionální tým Večerníku říjnové kolo naštěstí ještě včas a již po osmapadesáté jsme tak udělali radost další naší čtenářce. I tentokrát bylo cílem snažení dodat aktérům zdravé sebevědomí, novou jiskru do života, splnit jejich sny a udělat obyčejnou lidskou radost. Na koho se pak usmálo štěstí tentokrát?
Vítězkou se stala Libuše Grydilová, kterou přihlásil její syn. Přihláška nám přišla už v dubnu, ale jak již zaznělo v minulém dílu proměny, k vašemu zájmu se pravidelně vracíme, a tak se může klidně stát, že se vám ozveme i téměř po půl roce. A přesně tak tomu bylo v případě Libuše Grydilové.

Post by: Martin Zaoral

Tohle tady ještě nebylo! Nejen naše společnost, ale zejména lékaři ještě nikdy nebyli tak rozdělení jako v případě koronavirové epidemie. Zatímco jedni tvrdí, že je to trošku horší chřipka a žádají, aby vláda zrušila všechna plošná omezení, ti druzí zase upozorňují, že vir se šíří extrémně rychle, přičemž v některých případech dokáže být mnohem nebezpečnější než jakékoliv dosud známé respirační onemocnění. Postoje společnosti i vlády se mění ze dne na den. Pořádat jakoukoliv akci pro víc než pět lidí je za takových podmínek hodno člověka se zálibou v hazardu. A do této nezáviděníhodné situace se dostali také sokolové.

Post by: Michal Kadlec

S blížícím se obdobím Dušiček se policisté ve větší míře zaměřují na problematiky s tímto obdobím související. Dopravní policisté budou realizovat několik dopravních akcí, při kterých se budou zaměřovat mimo jiné na rychlost jízdy, řízení pod vlivem zakázaných látek, způsob jízdy, technický stav vozidel či dodržování pravidel jízdy přes železniční přejezdy. Policisté obvodních oddělení pak zvýší dohled přímo na hřbitovech i v jejich okolí.

Post by: Michal Sobecký

 Fotbalové úspěchy se měří góly. Někdy se jimi však měří také pomoc potřebným. Příkladem může být projekt, který uspořádaly fotbalové Klenovice na Hané.

Post by: Redakce

Hospodářská komora se v minulých dnech účastnila několika pracovních jednání o kompenzacích pro podnikatele s jednotlivými resorty, na kterých ministři vyhověli v požadavku Hospodářské komory pomoci podnikatelům adresně a v co nejkratší době. Hospodářská komora České republiky oceňuje, že členové vlády rychle reagovali na pondělní výzvu Hospodářské komory aktivovat programy podpory uzavřeným nebo omezeným provozovnám.

Post by: Michal Sobecký

 Praktické zastavení nejen společenského a kulturního dění mají na svědomí koronavirová opatření. Ta postihla i činnost spolku Hanácký Jeruzalém, jenž musel v důsledku výrazně změnit svůj program. Jisté tak už je, že na některé akce se jen tak nedostane.

Post by: Redakce

Vážení čtenáři,
na základě Usnesení vlády České republiky ze dne 12. října 2020 o přijetí krizového opatření, které je platné od 14. října 2020, kdy se zakazuje pořádání hromadných akcí v počtu vyšším než 6 osob ve vnitřních prostorech, musíme bohužel odložit předávání výher VELIKONOČNÍ A DETEKTIVNÍ soutěže, které mělo proběhnout 22. října 2020.

Post by: Michal Kadlec

 V minulých dnech nikoho z nás zřejmě deštivé počasí k návštěvě lesů nelákalo, ovšem ti nejzarytější houbaři přece jen využili posledních chvil letošní houbařské sezóny. „Bez pláštěnky a galoší to nešlo, ale nakonec se tříhodinová pouť lesem vyplatila.

Post by: Redakce

Prostějovský Večerník vždy každou středu ráno ve spolupráci s porodnickým oddělením prostějovské nemocnice fotí a následně zveřejňuje nově narozená miminka. Bohužel, od dnešního dne nám tuto roztomilou tradici zhatil koronavir!

Post by: Michal Kadlec

Památka zesnulých, tedy svátek, který připadá na 2. listopadu, se na českém území slavila od pohanských dob. Jak se úcta k mrtvým projevuje v současnosti, to je zásluha francouzského opata Odilla z Cluny, který zvyk zavedl až na přelomu tisíciletí roku 998.

Post by: Michal Sobecký

 Tradiční a známá sbírka mající hodně příznivců, to je vizitka Bílé pastelky, charitativního počinu, který má za cíl pomoci lidem se zdravotním handicapem. Letošní 21. ročník sbírky Bílá pastelka ale proběhl trošku jinak a za složitých podmínek. Sbírku pořádala Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých SONS od pondělí 12. října do středy 14. října. Jak se však ukázalo, sbírka měla mít stejný problém s nedostatkem dobrovolníků, jako tomu bylo u „kytiček“ Ligy proti rakovině, chyběly zejména školy.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

-