Dobré poledne, dnes je neděle 25.10.2020
svátek slaví Beáta,
zítra Erik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nejprve podle semaforu, poté plošně. Tak byly zavírány střední školy v České republice v důsledku koronaviru. Některé ale uzavřely ještě dříve, než měly. Už minulý týden se učilo distančně třeba na SŠ Polytechnické v Prostějově. Důvodem se staly pozitivní případy koronaviru!

„Nákaza se objevila u pedagogů. Od pondělí uplynulého týdne zde platil nouzový stav a ředitelé měli na výběr, zda budou dál učit prezenčně. Zavedli jsme tedy distanční výuku na budově na náměstí Spojenců,“ potvrdil Večerníku zprávu ředitel školy Zbyněk Poles, který podle vlastních slov sám skončil v karanténě.
Podle něj se ale dala uzávěra, která stejně všechny střední školy ode dneška potkala, čekat. „Já i kolegové jsme to předpokládali. Není to ale taková hrůza, protože praktická výuka funguje dál, což na jaře nebylo. Přitom právě na ní byla vidět pauza nejvíc,“ uvedl Poles. Ubezpečil zároveň, že zaměstnanci školy mají velmi mírný průběh nákazy. Trochu s křížkem po funuse pak na škole, těsně před plošným uzavřením, přivítali dodávku respirátorů. „Byly u nás zavedeny povinně. A minulý týden jich dorazilo kolem 850,“ oznámil ředitel „Švehlovky“.

 

 

Další aktuální zpravodajství najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vychází v pondělí 12. října

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-