Dobré poledne, dnes je neděle 25.10.2020
svátek slaví Beáta,
zítra Erik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 V Centru sociálních služeb v Prostějově vzhledem k šířící se nákaze covid-19 a novým nařízením vlády s okamžitou platností zakázali návštěvy. Z exkluzivního rozhovoru s ředitelkou tohoto sociálního zařízení Helenou Vránovou (na snímku) vyplynulo, že v centru se rozhodli i pro mnohá další opatření a omezení. Žádný z klientů tohoto zařízení v této době není pozitivně testován na koronavirus a ředitelka podle vlastních slov chce udělat všechno pro to, aby to tak zůstalo.

* Vláda vyhlásila další velmi přísná opatření v souvislosti s hrozbou koronaviru. Jak se tato nová opatření dotknou vašeho zařízení, a připravujete od pondělí nějaký přísnější režim?
„Od pátku devátého října jsme vyhlásili zákaz návštěv, a to jak do jednotlivých budov, tak do celého areálu parku Centra sociálních služeb Prostějov, abychom zajistili bezpečný prostor pro naše uživatele.
* Aktivovali jste i další opatření?
„Co se týká ostatních režimových opatření, omezili jsme výjezdy našich uživatelů mimo areál CSSP pouze na nezbytnou návštěvu u lékaře. Zrušeny jsou všechny společenské a kulturní akce. Rodinní příslušníci mohou přinést nákup, oblečení, dárky pro uživatele a předat pracovníkům po telefonické dohodě u vstupních bran do areálu CSSP. Potraviny je možné převzít pouze v originálním obalu od výrobce. Všem uživatelům služby doporučujeme pohybovat se pouze v rámci areálu našeho centra. Kontakt rodin s uživateli budou zprostředkovávat sociální pracovnice a pracovníci jednotlivých služeb za pomoci video či telefonních hovorů.“
* Stále trvá skutečnost, že vaši klienti jsou bez nákazy covid-19?
„Musím s velkou pokorou a vděčností vyjádřit radost z toho, že do dnešního dne, a to do soboty 10. října, jsme neměli u žádného našeho uživatele diagnostikovanou nákazu covid-19. Samozřejmě se budeme snažit dělat vše pro to, abychom si toto nulové číslo udrželi.“
* Co dalšího uděláte pro to, aby vaši klienti byli ochráněni před nebezpečím covid-19?
„V zařízení vládnou po celou dobu, co se v ČR nákaza covid-19 vyskytla, přísná hygienická opatření. Naši zaměstnanci jsou velmi ukáznění v dodržování nastavených hygienických pravidel, jako je nošení ochranných pomůcek, pravidelné dezinfekce rukou. Taktéž provádíme časté dezinfekce prostor jednotlivých budov, čistíme vzduch za pomoci speciálních čističek a v tomto budeme i nadále pokračovat. Denně sledujeme zdravotní stav personálu i klientů včetně pravidelného měření tělesné teploty jak u zaměstnanců, tak u uživatelů našich služeb. Nadále také dbáme na to, abychom měli stále dostatečnou zásobu ochranných pomůcek, a to minimálně na čtyři měsíce dopředu.“

 

 

Další aktuální zpravodajství najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vychází v pondělí 12. října

 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-