Příjemnou noc, dnes je středa 21.10.2020
svátek slaví Brigita,
zítra Sabina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Michal Sobecký

Ticho jako před bouří. Nebo po bouři? Těžko říct. U odběrového místa v prostějovské nemocnici je ale uplynulou sobotu dopoledne panoval klid. A to přesto, že pro velký nával došlo v minulém týdnu na rozhodnutí prodloužit jeho provozní dobu. Ta původně platila jen ve všední dny, nově se lidé mohou přijít testovat také právě v sobotu dopoledne. Ale pozor, až poté, co je jako možné pozitivní případy označí hygiena nebo lékař.

Post by: Michal Kadlec

Nákaza covid-19 se už „vetřela“ také do Centra sociálních služeb v Brněnské ulici v Prostějově. U klientů se sice ani v jednom případě koronavirus nepotvrdil, nákaza se ovšem bezprostředně týká hned pěti členů personálu tohoto sociálního zařízení.

Post by: Michal Kadlec

Minulé úterý během večerních hodin policisté v Olomouckém kraji provedli kontroly provozoven restauračních zařízení, zdali dodržují tehdy platná nařízení, která jim ukládá vláda České republiky v rámci krizového opatření. Policisté při razii zjistili značné množství přestupků.

Post by: Martin Zaoral

 Viry si prostě nevybírají. Letos na jaře Pivín vynikl hromadným šitím chybějících roušek v místním kulturáku. Vše organizoval starosta, který se nedávno koronavirem sám nakazil.

Post by: Redakce

Internetem koluje bezpočet vtipů o učitelích a jejich dálkové výuce. Na jaře to opravdu mohlo připomínat ono vyvolávání duchů: „Aničko, slyšíš mě?“ nebo „Kubo, slyším Tě, ale obraz mizí.“ Všem učitelům ochotným skočit rovnýma nohama do tohoto prostředí přibylo jistě pár šedivých vlasů.

Post by: Martin Zaoral

To nám to ale utíká! Uplynulo jen pár dní od chvíle, co vláda přijala další „neměnná“ opatření na příští dva týdny a už tu máme další omezení. Od středy 21. října je nošení roušek povinné v zastavěných územích obcí a také v autech. Vše má ovšem své výjimky i úskalí.

Post by: Michal Kadlec

 Ani zpřísněná vládní opatření zatím nezabírají. V Olomouckém kraji a stejně tak v Prostějově skokově přibývá každým dnem lidí nakažených covid-19. V sobotu večer vykazovala Krajská hygienická stanice Olomouckého kraje již 8 214 pozitivně testovaných osob od začátku pandemie. Aktuálně je zde 4 581 osob nemocných koronavirem, z toho 854 v Prostějově. Děsivá čísla!

Post by: Michal Kadlec

 Tady jde už opravdu o život! Infekční oddělení prostějovské nemocnice i oddělení ARO praskají ve švech pod náporem pacientů, kteří vykazují těžší průběh covid-19 a u nichž byla nutná hospitalizace.

Post by: Michal Kadlec

Do minulého týdne odolávali. Během posledních dní se ale nakazili také dva lidé v Domově seniorů v Nerudově ulici v Prostějově. Ředitel tohoto zařízení Zdeněk Libíček okamžitě učinil potřebná opatření a ještě tak zpřísnil předchozí.

Post by: Michal Sobecký

 V autobusech jedině v rouškách, nástup zadními dveřmi a MHD zdarma, takové novinky potkaly na jaře městskou hromadnou dopravu v Prostějově. Svého času přetrvával prázdninový jízdní řád. Důvod?

Post by: Redakce

 Vláda České republiky ještě více zpřísnila protiepidemická opatření, která začala platit od středy 14. října. Večerník nyní přináší přehledný seznam toho, čím se nyní musíme řídit všichni.

Post by: Martin Zaoral

„Dokud se zpívá, ještě se neumřelo!“ zpívá v jedné ze svých nejznámějších písní Jarek Nohavica. Právě zpěv byl u nás v souvislosti s aktuálním šířením koronaviru ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou zakázán jako první. Na konci uplynulého týdne pak přišly zásadnější restrikce, které se dotkly všech, jež mají něco do činění s kulturou. Od pondělí 12. října byly zrušeny všechny akce a také uzavřena většina kulturních institucí nejen v Prostějově. Výjimkou alespoň prozatím zůstává knihovna, i tam ovšem ze všech plánovaných akcí pro veřejnost sejde. Vše je nařízeno na 14 dní, ale v tuto chvíli si málokdo dělá iluze, že po tomto termínu bude vše jako dřív.

  • Václavková pohřební služba
  • Bellis
  • Veterina Plajner
  • Auto Rolný
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Sportovní události jsou pozastaveny. Co vám bude nejvíce chybět?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

-