Dobré dopoledne, dnes je neděle 25.10.2020
svátek slaví Beáta,
zítra Erik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Marek Sonnevend

Rozhodnutím vlády ČR na doporučení tuzemských hygieniků mají sportovní fanoušci ode dnešního dne, tj. pondělí 12. října, zase smůlu. Dá se říct, že jim nastaly takové nechtěné koronavirové prázdniny. Věřme, že ne nadlouho, avšak minimálně na dva týdny (pesimističtí realisté počítají s měsíčními zákazy) každopádně diváci do hledišť na žádný sport momentálně nesmějí. Můžeme si o tom myslet cokoliv, může nás to všechny sportovní „závisláky“ štvát, ale to je tak jediné, co se s tím dá v tuto chvíli dělat.

Post by: Redakce

V sobotu 12. září bude oceněn sedmadvacátý vítěz prostějovského challengeru, který se potřetí hraje pod názvem MONETA Czech Open. I díky vstřícnosti uznávaného bankovního domu tradice špičkových turnajů na Hané může pokračovat.

Post by: Redakce

Vedení všech tenisových turnajů si vždy přeje, aby do místa konání přijel obhájce předchozího vítězství. Pro fanoušky je zajímavé sledovat, jestli hráč dokáže svůj úspěch zopakovat. V Prostějově tak může panovat spokojenost, protože v hlavní soutěži se představí tenisté, kteří MONETA Czech Open ovládli v posledních třech letech. „Když pominu grandslamy, je to docela rarita,“ míní ředitelka turnaje Petra Černošková.

Post by: Redakce

České naděje na domácích kurtech
Také v letošním ročníku se pořadatelé snažili zajistit start nejlepších domácích hráčů. Týká se to rovněž hráčů nastupující generace. Právě pro ně jsou určené divoké karty pro nasazení do hlavní soutěže, ve které mají tenisté ideální možnost získat nesmírně důležité body do světového žebříčku.

Post by: Redakce

Hodně překotné období prožívá celý svět a změny pochopitelně neminuly ani tenisové prostředí. Týkaly se rovněž největšího mužského turnaje v České republice MONETA Czech Open 2020, nad jehož sedmadvacátým ročníkem se vznášely otazníky. Pořadatelé museli nejprve odpískat tradiční termín na přelomu května a června, pak dlouho čekali, jak se celá situace vyvine.

Post by: Redakce

Také prostějovský tenisový svátek se bude řídit vládním nařízením týkajícím se omezení hromadných akcí s účinností od 1. září. Podle tohoto nařízení bude moci do areálu NTC MORAVA Za Kosteleckou ulicí, kde má domácí sídlo TK Agrofert Prostějov, pouze určitý počet fanoušků. V jednom okamžiku může být u kurtů maximálně tisícovka příznivců, počty přítomných v areálu budou pořadatelé během celého turnaje průběžně kontrolovat.

Post by: Redakce

Prostějov, město sportu? Dejme tomu. Ale také město lékáren. Už dávno neplatí, že jich je pouze pár. Prostějov jich nabízí celou řadu, a to v husté síti po celém městě: nová nemocnice, hlavní náměstí, Šárka, Svatoplukova ulice. I obchodní centra na periferii už berou lékárnu pomalu jako nezbytnost. Stejně tak zde funguje velká konkurence značek. Co ale při návštěvě lékárny čekat, čím vším disponují?

Post by: Redakce

Obecně známé potraviny z Hané? Tvarůžky, slivovice, hanácký vdolek nebo koláč, ale také bylinky. Jejich pěstováním a zpracováním se zabývá velké množství lidí na Prostějovsku. Kromě pěstitelů-samospotřebitelů jde i o řadu menších nebo větších firem. Důvod? Vidí zde potenciál.

Post by: Redakce

Ryze Okresní pohár se na scéně letos objevil poprvé. První kolo proběhlo víkend před začátkem sezóny a určitě ukázalo, že klání bude mít svoji kvalitu i význam do budoucna. Čtyři postupující čeká semifinále, ale i poražení byli za tento zápas rádi. Přece jen soutěžní zápas má svou kvalitu, jakou přátelská utkání obvykle jen těžko dosahují. Dříve velmi stagnující krajský pohár tak v novém formátu vypadá daleko lépe a svaz rozhodně nezvolil touto metodou špatnou cestu, ba naopak je tato myšlenka dobře propracovaná. Co nás tedy čekalo a co nás ještě v okresním poháru čeká?

Post by: Redakce

Nejnižší fotbalová soutěž v regionu si do nového ročníku připravila řadu změn. S touto soutěží se rozloučily celky z Nezamyslic a Ptení, které zamířily zpět do okresního přeboru. Místo „Nezátek“ zaujme v „áčku“ rezerva Kostelce na Hané, která se přesouvá z grupy B. V ní došlo na nejzásadnější novinky, když sem přešly kluby z olomouckého „pralesa“ – a to konkrétně Vilémov a Luká. Diváci se tak mohou těšit na zcela nové tváře, které by měly okořenit zdejší regionální fotbal. Před zahájením sezóny vyvstává otázka, kdo se bude snažit o postup mezi okresní smetánku. V „A“-skupině jsou jasnými favority dva celky, rezerva Čechovic a Olšany u Prostějova. Na paty jim budou šlapat například Biskupice. V B-skupině je hlavní adept na vítězství jednoznačně z Kladek, které ovšem nemají ambice postoupit. Otázkou je co předvedou právě nové celky z olomouckého regionu.

Post by: Redakce

Pět týmových zástupců Prostějovska má v aktuální sezóně 2020/21 fotbalová I.B třída Olomouckého KFS, skupina A mužů. Ambice většiny z tohoto kvinteta jsou spíš skromnější a upínají se ke klidnému středu tabulky bez sestupových starostí. Pouze dlouhodobě kvalitní Pivín se netají tím, že by stejně jako v předchozích letech rád atakoval nejvyšší příčky soutěže. A také Klenovice na Hané se chtějí vrátit do horních pater.

Post by: Tomáš Kaláb

Nadcházející fotbalový ročník 2020/2021, který startuje v profesionálních soutěžích o tomto víkendu, s sebou přináší hodně novinek a otazníků. Jistotou je nižší počet čtrnácti týmů, který je výsledkem nestandardního konce jarní „koronavirové“ sezóny. Jasné také je, že na čele se bude hrát pouze o jediné postupové místo, zatímco na opačném pólu zůstávají dva sestupující. Nikdo ovšem pořádně neví, jak se přesně bude postupovat v případě koronavirové nákazy u některého hráče. Přesto se Ligová fotbalová asociace snažila definovat nejrůznější možné varianty, aby nejistot během sezóny bylo co nejméně.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

-