Dobré dopoledne, dnes je neděle 25.10.2020
svátek slaví Beáta,
zítra Erik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Michal Kadlec

Bude mít co dělat, aby sociální demokraty v Prostějově stabilizoval a za dva roky je připravil na komunální volby. Předseda Okresního výboru ČSSD v Prostějově Bedřich Grulich (na snímku) přičítá neúspěch „oranžových“ v nedávných krajských volbách celostátní politice a také tomu, že voliče odsál sociálním demokratům Andrej Babiš.

Post by: Redakce

Již za dva týdny, tedy 2. listopadu, budeme vzpomínat na ty, co zde již nejsou s námi. Dušičky budou časem, kdybychom se snad mohli všichni alespoň na chvíli zastavit a přestat vnímat to, co bude, ale ohlédnout se a s láskou zavzpomínat na naše blízké. Lidé dříve věřili, že nás duše zemřelých v tento den navštěvují a nejen to... K tomuto dni se totiž váže hned celá řada zajímavých informací. Některé se dozvíte z exkluzivního rozhovoru s Annou Hanákovou ze studia Cesta změny – Salon Charme v ulici Melantrichova, která je mistr Reiki. Z našeho Servisu pro ženy již známá tvář se věnuje numerologii, kterou propojuje i s dalšími naukami jako s výkladem karet, prací s čakrami a jejich harmonizací, nebo také prací s energiemi.

Post by: Michal Sobecký

Nepříliš podařený začátek sezóny hlásil Kostelec na Hané. Tým, který získal do mužstva několik posil I nového trenéra, nezářil a jeho výsledky byly jako na houpačce. Postupně se ale Kostelečtí rozehráli k velmi dobrým výkonům. Aktuálně se tak drží na šesté příčce, což je mnohem lepší umístění, než jaké zaznamenali po minulé nekompletní sezóně. Velkou zásluhu na tom má taky David Preisler (na snímku), útočník a snajpr, který i v ročníku 2018/2019 patřil k tomu nejlepšímu v I.A třídě. Svou roli rozdílového hráče potvrzuje také nyní, v deseti zápasech dal stejný počet branek a řadu utkání rozhodl.

Post by: Michal Kadlec

 Je lídrem nejen krajské organizace ČSSD, ale zároveň vedl kandidátku nově vytvořené koalice sociální demokracie a Patriotů Olomouckého kraje do krajských voleb. Jiří Zemánek (na snímku) před těmito volbami novou koalici vychvaloval s tím, že právě spojení s osobnostmi Olomouckého kraje přinese ČSSD další hlasy voličů a že věří ve dvouciferný volební výsledek. Omyl! ČSSD a Patrioti Olomouckého kraje ve volbách do Zastupitelstva Olomouckého kraje nepřekročili pětiprocentní výsledek a nezískali žádný mandát krajského zastupitele.

Post by: Redakce

Prvních deset kol nového ročníku Přeboru OFS Prostějov-II. třídy vyšlo Dobromilicím více než dobře. Od začátku sezóny mužstvo neztratilo jediný zápas v základní hrací době a hned sedmkrát zapsalo všechny tři body. Velkou měrou k tomu přispívá také přeučený forvard na stopera Jakub Špaček (na snímku), který se kromě změny postu vrátil na trávníky po dlouhé odmlce zaviněné zraněním. Nejen o zranění, ale i tom, jak se fotbalem nyní baví, prozradil redakci Večerníku v exkluzivním rozhovoru.

Post by: Martin Zaoral

Co znamená zrušení kulturních akcí pro zainteresované instituce i pro občany města? I o tom jsme si povívali v rozhovoru s Miladou Sokolovou, náměstkyní prostějovského primátora zodpovědnou za kulturu ve městě.

Post by: Michal Sobecký

Sociální demokracie utrpěla v Olomouckém kraji trpkou porážku. Krajské volby přinesly vládní straně jen necelých pět procent a tak poprvé od založení těchto samospráv před dvaceti lety nebude mít zastoupení v zastupitelstvu Olomouckého kraje. Dosud přitom byla ČSSD součástí krajské koalice. To je ale minulost, ČSSD vyklidila zcela pozice a nyní je tak čas ptát se na to, proč k tomu vůbec došlo. Po důvodech jsme pátrali i u politologů, příčiny nám nastínil docent Pavel Šaradín z Univerzity Palackého v Olomouci.

Post by: Michal Sobecký

Devítka zápasů a konec. Z lavičky fotbalových Kralic na Hané, které hrají krajský přebor, byl takříkajíc vyplonkován Petr Gottwald (na snímku). Sedmačtyřicetiletý trenér a hráč v jedné osobě toho v minulosti jako fotbalista prožil hodně. A řadu zkušeností má už taky jako trenér. Ta poslední kralická nemá šťastný happy end. Z lavičky totiž musel nuceně odejít, odvolání přišlo z posledního místa tabulky. Zisk pouhopouhých dvou bodů po porážkách v penaltových rozstřelech bylo opravdu hodně málo. Gottwald přitom i ve svém pokročilém věku sedmačtyřiceti let nastupoval v záloze a přenášel do hry nápady, aktivitu i drzost jako hrající kouč. To už je ale minulost.

Post by: Tomáš Kaláb

 

 Jeho otec Michal oblékal dlouhé roky dres prostějovských Železáren a později LeRKu, nakoukl v dresu olomoucké Sigmy také do nejvyšší soutěže. Záložník Jiří Spáčil (na snímku) se vydal v jeho šlépějích, jen ten směr byl trochu jiný. Od léta se z prvoligové Olomouce snaží prosadit do kádru eskáčka jako střední záložník a nastoupil ve čtyřech z pěti utkání. Jednou měl stopku za obdrženou červenou kartu, takže nestihl právě vítězné utkání v Jihlavě.

Post by: Michal Sobecký

Prázdná sedadla, všude roušky a nezbytná dezinfekce. To byla donedávna denní realita v prostějovském kině Metro 70. Kvůli koronaviru muselo mít část roku navíc zcela zavřeno. Poté se v menší míře představení rozjela, podzim však vystavil kinu opět drsnou stopku: Metro 70 muselo spolu s dalšími kiny v České republice opět zavřít své dveře. Sedačky jsou nyní prázdné, stejně tak pokladna i nová kavárna ve foyer kina. V těžké době jsme vyzpovídali ředitelku Barboru Kucsa Prágerovou (na snímku).

Post by: Redakce

Příjmení Janeček není pro fanoušky prostějovského hokeje žádnou neznámou. Hned několik sezón hájili barvy klubu bratři Martin a Michal, jejich otec Jiří jej dlouho řídil jako funkcionář. V létě se na soupisce jméno Michal Janeček (na snímku) objevilo znovu. Jedná o syna dnešního sekretáře a trenéra mládežnického SK 1913, který se během letní přípravy bil o místo v týmu ve svém rodném městě. To se také podařilo a s Jestřábem na prsou tak Michal junior naskakuje v nové sezóně Chance ligy. „Vždycky jsem chtěl hrát za muže tady ve městě, kde jsem vyrůstal,“ přiznává dvacetiletý forvard.

Post by: Michal Kadlec

Vyjednávání o koaliční spolupráci po krajských volbách v těchto dnech vrcholí, ale už nyní je jisté, že budoucím hejtmanem Olomouckého kraje se stane lídr koalice Piráti a Starostové Josef Suchánek (na snímku). Toho by mělo ve funkci samozřejmě schválit blížící se ustavující Zastupitelstvo Olomouckého kraje, jehož termín dosud nebyl zveřejněn. Nový šéf hejtmanství vidí jako jednu z největších priorit hledání úspor v již předpřipraveném rozpočtu Olomouckého kraje pro rok 2021. A začít chce například u efektivního provozu krajské správy. Nejen nás překvapil určitě prohlášením, že nová koalice hodlá snížit počet náměstků...

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

-