Dobré poledne, dnes je neděle 25.10.2020
svátek slaví Beáta,
zítra Erik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Krásné malby, hodně pravěku a taky nostalgické vzpomínky nejen pro střední a starší generaci. To je výstava v Muzeu a galerii Prostějov „Svět Zdeňka Buriana“, kterou bylo možné poprvé objevit uplynulý čtvrtek. Ovšem ne prostřednictvím slavného malíře pravěké flóry a fauny, ale díky jeho následovníkům. V sálech prostějovského muzea se jich představilo pět. A tito tvůrci nabídli velmi bohatý výběr nejen technik, ale také motivů. Bohužel ne na dlouho, neboť dle nařízení vlády ČR jsou všechny instituce tohoto druhu kvůli koronavirové pandemii od dnešního dne uzavřeny. Zrušena byla i čtvrteční vernisáž.

 

Pojďme si alespoň výstavu trochu přiblížit. Jak totiž ukazují kresby a malby, není pravěk jako pravěk. Zatímco tak někteří z autorů vystavují zejména dinosaury a další zase člověka z doby před desítkami tisíc i miliony let, třeba Jiří Svoboda ztvárňuje konkrétní lokality v době čtvrtohor i dříve.

 

 

 

 

 

 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-