Dobré poledne, dnes je neděle 25.10.2020
svátek slaví Beáta,
zítra Erik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Těsně, ale přece. Kulturní klub Duha ve středu minulého týdne uspořádal poslední výstavu před začátkem koronavirové uzávěry. A i tentokrát dal prostor hned několika umělcům. Dokonce se pracovníkům Duhy a kurátorovi výstavy Miroslavu Macíkovi podařilo realizovat i vernisáž, i když byla opatřeními vlády pořádně ovlivněna. „Nakonec to vlastně bylo docela dobré. Proběhla série komentovaných prohlídek a v menším počtu lidí se alespoň mohli dát s umělci lépe do řeči. Bylo to vlastně paradoxně kontaktnější než při velké vernisáži,“ uvedl pro Večerník Macík.

 

Tentokrát sály kulturního klubu poskytly prostor Organickým zahradám Lukáše Kováčika a dále výstavě Sebevědomí je politikum od dvojice kurátorek Darina Alster a Kateřina Olivová, a dohromady desítky autorů a autorek. „Zatímco Lukáš Kováčik prezentuje svou osobní práci, na které pracoval několik měsíců, tak ateliér Intermedia II. z AVU představil společný projekt, na kterém pracovali členové ateliéru.

 

 

 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-