Dobré poledne, dnes je neděle 25.10.2020
svátek slaví Beáta,
zítra Erik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Redakce

 Dvě představení chtěla do Prostějova už v jarních měsících přivézt konická Agentura Mamut. Covidová opatření je ale odsunula nejprve na podzim a nyní na další nové termíny.

Post by: Michal Sobecký

Prázdná sedadla, všude roušky a nezbytná dezinfekce. To byla donedávna denní realita v prostějovském kině Metro 70. Kvůli koronaviru muselo mít část roku navíc zcela zavřeno. Poté se v menší míře představení rozjela, podzim však vystavil kinu opět drsnou stopku: Metro 70 muselo spolu s dalšími kiny v České republice opět zavřít své dveře. Sedačky jsou nyní prázdné, stejně tak pokladna i nová kavárna ve foyer kina. V těžké době jsme vyzpovídali ředitelku Barboru Kucsa Prágerovou (na snímku).

Post by: Michal Sobecký

Jednu dobrou a taky jednu špatnou zprávu má osazenstvo Divadla Point pro své příznivce. Ředitel divadla Aleš Procházka už před časem prozradil, že Point plánuje na podzim novou hru. Jak řekl, tak divadlo udělalo, nový kus je na světě. Jenže bohužel zasáhl koronavirus. V důsledku si tak lidé na premiéru ještě budou muset počkat, nově je alespoň znám titul.

Post by: Michal Sobecký

 Blogerky, autorky webu o životním stylu a také o vzájemném soužití, nejen partnerském. Ale také tvůrkyně audioknihy a ženy, které dokázaly oslovit statisíce lidí. To jsou Ester Geislerová a Josefina Bakošová, dvě mladé ženy, jež měly právě dnes tj. v pondělí 19. října, zavítat do prostějovského kina Metro 70. Nakonec se ale akce nekoná.

Post by: Martin Zaoral

FOTOGALERIE: To byl zážitek! Krásná a vznešená duchovní hudba, která mimo jiné dala vzpomenout na doby, kdy město sužovala jedna morová epidemie za druhou, zazněla uplynulou středu 7. října v jedinečném prostředí krásné kaple Nejsvětější Trojice stojící v areálu hlavního prostějovského kostela. Koncert kytarového souboru Non Mesure se zde uskutečnil u příležitosti 630. výročí povýšení Prostějova na město a Večerník u toho nechyběl!

Post by: Michal Sobecký

FOTOGALERIE: Krásné malby, hodně pravěku a taky nostalgické vzpomínky nejen pro střední a starší generaci. To je výstava v Muzeu a galerii Prostějov „Svět Zdeňka Buriana“, kterou bylo možné poprvé objevit uplynulý čtvrtek. Ovšem ne prostřednictvím slavného malíře pravěké flóry a fauny, ale díky jeho následovníkům. V sálech prostějovského muzea se jich představilo pět. A tito tvůrci nabídli velmi bohatý výběr nejen technik, ale také motivů. Bohužel ne na dlouho, neboť dle nařízení vlády ČR jsou všechny instituce tohoto druhu kvůli koronavirové pandemii od dnešního dne uzavřeny. Zrušena byla i čtvrteční vernisáž.

Post by: Michal Sobecký

 Nepříjemnou zprávu pro milovníky amatérského divadla museli minulý týden skousnout příznivci souboru Moje divadlo. To mělo na sobotní večer připravenou derniéru představení Klíč pro dva. Veselou hru muselo nedobrovolně odložit z prostého důvodu, a sice kvůli koronaviru.

Post by: Michal Sobecký

 Těsně, ale přece. Kulturní klub Duha ve středu minulého týdne uspořádal poslední výstavu před začátkem koronavirové uzávěry. A i tentokrát dal prostor hned několika umělcům. Dokonce se pracovníkům Duhy a kurátorovi výstavy Miroslavu Macíkovi podařilo realizovat i vernisáž, i když byla opatřeními vlády pořádně ovlivněna. „Nakonec to vlastně bylo docela dobré. Proběhla série komentovaných prohlídek a v menším počtu lidí se alespoň mohli dát s umělci lépe do řeči. Bylo to vlastně paradoxně kontaktnější než při velké vernisáži,“ uvedl pro Večerník Macík.

Post by: Martin Zaoral

 „A na konci svatba nebyla“. I tak by se mohl minimálně dočasně přejmenovat koncert konzervatoře evangelické akademie v Olomouci, který se měl konat v pátek 9. října ve sklepním sále plumlovského zámku. Není to jediná zrušená akce.

Post by: Martin Zaoral

Už jste se taky těšili? Tak se můžete těšit dál! V neděli 4. října měla být v Městském divadle v Prostějově k vidění swingová groteska pro celou rodinu na motivy slavného humoristického románu Zdeňka Jirotky Saturnin. Představení, které bylo již dlouho dopředu zcela vyprodané, však muselo být odloženo na čtvrtek 26. listopadu.

Post by: Michal Sobecký

 Jak být aktivní i před osmdesátkou? Zeptejte se Ivana Vikára. Bývalý středoškolský učitel se v 78 letech stal autorem své první knížky. Dílo s názvem Čehovická povídání hravě vypráví o životě na hanácké vesnici, o její minulosti. O veselých historkách i legendách. Proč ale zrovna Čehovice? Muži, který je původem z Trenčína, podle jeho slov přirostly k srdci.

Post by: Michal Sobecký

Výtah z největších filmových festivalů v Evropě – Cannes, Berlína a Benátek – představí tento týden kino Metro 70. A bude se opravdu na co koukat: Metro představí snímky, které dojímají, baví, vmačkávají do sedaček, vyzývají i mění životy. Jak píší organizátoři, jsou to zkrátka filmy, o kterých se mluví.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

-