Dobré poledne, dnes je neděle 25.10.2020
svátek slaví Beáta,
zítra Erik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tak trochu srandy jsme si přece jen v minulých dnech užili! I když... Strážníci městské policie brali tento případ velice vážně. V neděli 4. října totiž obyvatel Západní ulice v Prostějově nahlásil, že se po této lokalitě pohybují dvě kozy. Houby kozy... Šlo o ovce! Kde se tu ale vzaly?


Strážníci zapojili do pátrání také starostu Seloutek! „Na linku 156 se obrátil muž s tím, že se po ulici Západní pohybují dvě kozy. Oznamovateli se je podařilo odchytit a měl je u sebe na zahradě. Strážníkům předal kontakt pro případ, že by se o ně přihlásil majitel. To se v průběhu dne nestalo, proto se v odpoledních hodinách znovu obrátil na strážníky s tím, že zvířata přes noc u sebe nechce,“ sdělila Tereza Greplová, tisková mluvčí Městské policie Prostějov.
Pátrací akce po chovateli, kterému zvířata utekla, tak začala. „Místním šetřením se strážníkům podařilo zjistit, že kozy přišly od Seloutek. Proto byl zkontaktován i starosta této obce, který se do pátrací akce po majiteli ochotně přidal. Zhruba po hodině a půl se mu podařilo zjistit, že kozy nejsou kozy, ale ovce kamerunské a označil i případného majitele zvířat. Ten se zanedlouho se strážníky spojil telefonicky,“ popsala pátrací anabázi mluvčí prostějovských strážníků.
Obě čtyřnohé útěkářky pak byly převezeny na smluvené místo, kde si je jejich chovatel převzal. „Starostovi Seloutek patří poděkování za vstřícnost a pomoc při této ojedinělé a zároveň kuriózní pátrací akci,“ dodala s úsměvem Greplová.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-