Dobré poledne, dnes je neděle 25.10.2020
svátek slaví Beáta,
zítra Erik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tohoto problému se zřejmě jen tak nezbaví. Obří kosočtverce „zdobící“ Ohrozimskou ulici v Plumlově měly upozornit na dlouhodobý problém s kamiony projíždějícími po této dosud nepříliš frekventované silnici. Na jednání zastupitelstva města přitom již dříve padl návrh nákladním automobilům průjezd touto ulicí zakázat. Ten se však prosadit nepodařilo, pokud to nevyjde ani v budoucnu, mají v Plumlově zaděláno na pořádný STÍN MINULOSTI...


Dva obří kosočtverce vytvořené rudým sprejem byly určeny zejména polským řidičům kamionů. Celou věc prověřují policisté, není však příliš pravděpodobné, že by se jim pachatele podařilo odhalit. „Pokud mám informace, případ není stále uzavřen,“ prozradila Večerníku plumlovská starostka Gabriela Jančíková.
Nespokojenost místních, která vyvrcholila vandalským činem, souvisela s neúměrným nárůstem nákladní dopravy v této oblasti. Jeho příčinou byla uzavírka mostu v Mostkovicích, vše ještě zhoršila uzavírka silnice vedoucí ve směru na Protivanov. Přestože druhá jmenovaná již skončila, potíže zcela nevymizely. Ostatně most v Ohrozimské by dle aktuálních informací měl být otevřen až koncem listopadu.
Přitom již před nějakým časem padl ze strany bývalého starosty města návrh průjezd nákladním autům po Ohrozimské zakázat. „V Ohrozimské ulici by se měla umístit dopravní značka omezující průjezd vozidel nad 3,5 tuny,“ uvedl na jednání zastupitelstva Adolf Sušeň.
Tento návrh se však u zodpovědných orgánů nepodařilo prosadit. Minimálně v příštích měsících tak budou kamiony projíždět dál po nepříliš široké ulici, na níž místní parkují svá auta. „Umístění zmiňovaných značek v tuto chvíli není na pořadu dne,“ potvrdila aktuálně Gabriela Jančíková. Přesto do budoucna s touto variantou v Plumlově počítají. „Je to kvůli plánovanému dokončení severního obchvatu Prostějova. Následně by měla být nákladní doprava vedena po Tiché na kruhový objezd u Domamyslic. Umístěním zákazových značek chceme zabránit, aby kamiony jedoucí ve směru na Blansko pokračovaly právě po Ohrozimské ulici,“ nastínila plumlovská starostka.
Pokud se uvedená opatření nepodaří včas prosadit, mohou se obyvatelé Ohrozimské ulice připravit na to, že symboly na silnici budou odkazovat na problém, který jim bude do života zasahovat každý den.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-