Dobré dopoledne, dnes je neděle 25.10.2020
svátek slaví Beáta,
zítra Erik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Rada města Prostějova vyhlásila záměr pachtu vodovodu pro veřejnou potřebu s názvem Přivaděč vody do průmyslové zóny Prostějov společnosti Moravská vodárenská, za účelem jeho provozování.

„Aktuálně je stavba přivaděče vody do průmyslové zóny dokončena a připravuje se jeho kolaudace,“ prozradil první náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil (PéVéčko). Z těchto důvodů bylo svoláno jednání se zástupcem společnosti Moravská vodárenská za účelem dohodnutí podmínek dočasného nájmu, tedy pachtu, jak říkají radní. „Vzhledem k tomu, že podle obvyklého postupu je výše nájemného či pachtovného stanovena ve výši účetních odpisů, případně ve výši obvyklého nájemného podle znaleckého posudku, bylo pachtovné navrženo ve výši účetních odpisů bez nutnosti zpracovávat znalecký posudek. S tímto návrhem zástupce společnosti Moravská vodárenská souhlasí,“ přidal Pospíšil.
K pachtovnému bude podle obvyklého postupu připočteno DPH v základní sazbě. „Tento postup byl odsouhlasen i daňovým poradcem statutárního města Prostějova. Po uzavření pachtovní smlouvy se společností Moravská vodárenská budou v součinnosti se společností Vodovody a kanalizace Prostějov, zahájeny kroky směřující k provedení vkladu tohoto majetku do společnosti Vodovody a kanalizace Prostějov,“ dovysvětlil ještě složitost procesu Jiří Pospíšil.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-