Příjemnou noc, dnes je středa 21.10.2020
svátek slaví Brigita,
zítra Sabina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Redakce

 (Radka Miloševská, tisková mluvčí společnosti Agel) Pomoc při zvládání obtížné životní situace, která vzniká v důsledku nevyléčitelného onemocnění, a poskytování důležitých a potřebných informací. To je cíl Odborného sociální poradenství (OSP), které Nemocnice AGEL Prostějov poskytuje od počátku roku 2019.

Post by: Martin Zaoral

Zatímco prostějovský aquapark letos zapsal vůbec nejvyšší ztrátu ve své třináctileté historii, oblíbené koupaliště ve Stražisku letos překvapivě neprodělalo.

Post by: Michal Kadlec

 Jen samý koronavirus, ale zajímá vůbec někoho ze zainteresovaných, že mnohem víc nás v těchto dnech ohrožuje běžná chřipka? Jen za poslední týden se počet případů na Prostějovsku zvýšil o jednu třetinu! „Aktuálně k pondělí 12. října evidujeme na Prostějovsku 1 135 relativní nemocnosti chřipkou v přepočtu na 100 tisíc obyvatel.

Post by: Michal Kadlec

 V minulém vydání Večerník „předhodil“ svým čtenářům perličku, která se na prostějovských silnicích stává maximálně jednou, možná dvakrát za deset let. Vedoucí odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal nyní vysvětlil, jak nejspíš došlo k chybě na směrovníku na Vápenici u Národního domu.

Post by: Michal Kadlec

Ani všudypřítomná hrozba nákazou covid-19 nemění nic na předem stanoveném plánu jednání další Rady statutárního města Prostějova. Konšelé se kvůli protiepidemickým opatřením sejdou k zasedání v obřadní síni radnice kvůli dodržení povinných odstupů. Na programu mají radní k projednání na pět desítek bodů.

Post by: Michal Kadlec

Velká voda, která kvůli vydatným dešťům postihla většinu prostějovského regionu, si bohužel vybrala i tu nejvyšší daň! Šestašedesátiletý František Vildung chtěl v Hradčanech-Kobeřicích ve středu odpoledne zachránit svoji chatu před rozvodněným potokem. Nešťastně však spadl do kanálu, kde ho sousedé našli až po několika hodinách. Podařilo se jim ho oživit, ale bohužel jen na pár hodin...

Post by: Michal Kadlec

Šestnáctiletá Romka z Prostějova, která utekla z výchovného ústavu i se svým několikadenním dítětem, byla policisty vypátrána. Na dotaz Večerníku policisté ujistili, že mladá maminka i kojenec jsou v pořádku.

Post by: Michal Kadlec

Nepříznivé počasí a vytrvalý déšť trošku přibrzdily práce na rekonstrukci části Kostelecké ulice, ale původní termín do konce října by měl být dodržen. Uzavírka stále samozřejmě trvá, což má za následek dopravní problémy v okolních ulicích.

Post by: Michal Kadlec

Obrovskou porci smůly si vybral řidič škodovky, který ve středu odpoledne jel po silnici ze Stínavy na Malé Hradisko. Silný vítr zapříčinil pád stromu, který dopadl přímo na projíždějící vozidlo! Šoférovi se naštěstí nic nestalo.

Post by: Martin Zaoral

 Město Plumlov nabízí v době nouzového stavu občanům možnost dovozu obědů do domu, případně na výdejní místa.

Post by: Martin Zaoral

Těchto feťáků se bojí i sami cikáni! Skupina nebezpečných individuí, kterým je prakticky všechno jedno, se neoprávněně vloupala do městského byt v domě v Rozhonově ulici u prostějovského nádraží.

Post by: Michal Kadlec

Hrůza. Z podrobné zprávy finančního odboru prostějovského magistrátu o hospodaření města za první pololetí tohoto roku vyplývá, že radnice vykazuje pohledávky za občany v již astronomické výši přesahující 95 milionů korun. Nárůst dluhů přitom nelze zastavit a každým rokem se celková suma zvyšuje. Večerník tento problém detailně rozebral s prvním náměstkem primátora Prostějova Jiřím Pospíšilem. Ten mimo jiné zmiňuje, že existuje čím dál více pohledávek za osobami, které mají vícero dluhů, jsou v insolvenci, a navíc absolutně nemajetní. To je pak zamotaný kolotoč…

  • Václavková pohřební služba
  • Bellis
  • Veterina Plajner
  • Auto Rolný
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Sportovní události jsou pozastaveny. Co vám bude nejvíce chybět?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

-