Příjemnou noc, dnes je středa 21.10.2020
svátek slaví Brigita,
zítra Sabina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Michal Kadlec

Před dvěma týdny Večerník jako jediný informoval o vandalských činech, které nyní trápí desítky majitelů vozidel ve Vrahovicích. Stále ještě nevypátraný grázl během jediné noci poničil ostrým předmětem desítky aut zaparkovaných v ulicích kpt. Nálepky, Josefa Suka a na dalších místech této městské části. Přestože policie oficiálně prošetřuje „pouze“ sedmnáct poškozených vozidel, bude jich ve skutečnosti opravdu mnohem víc. „Hodně lidí škody nenahlásilo,“ konstatuje náměstek prostějovského primátora Jiří Rozehnal. A vandal začal minulý týden řádit znovu!

Post by: Redakce

Zřejmě v noci na pondělí 12. října se vloupal zatím neznámý pachatel do osobního vozidla Škoda Superb, které bylo odstavené v Drozdovické ulici. Do interiéru vozu se pachatel dostal po rozbití okna levých předních dveří.

Post by: Redakce

Předminulou neděli 11. října v odpoledních hodinách bylo na lince 156 přijato telefonické oznámení o uložení papírových kartonů vedle kontejnerů na tříděný odpad v okrajové části města. Na místo byla vyslána hlídka, která událost potvrdila.

Post by: Redakce

Během půl hodiny zastavila v neděli 11. října dopoledne hlídka policistů v Lešanech dva řidiče, kteří řídili vozidla pod vlivem alkoholu. Jako prvního zastavili sedmdesátiletého šoféra ve vozidle Audi, který měl pozitivní dechovou zkoušku s hodnotou 0,73 promile alkoholu.

Post by: Redakce

Přes noc z neděle 27. na pondělí 28. září využil zatím nezjištěný pachatel trestuhodné neopatrnosti třiatřicetiletého muže z Prostějova. Ten ve svém Volkswagenu zaparkovaném večer v Plumlovské ulici ponechal peněženku a automobil navíc neuzamkl.

Post by: Redakce

Minulé úterý 29. září v odpoledních hodinách se na linku 156 obrátil muž s tím, že se na parkovišti před obchodním domem pohybuje osoba nabízející nějaké zboží.

Post by: Redakce

V průběhu předminulého víkendu se neznámý lapka dostal do částečně oploceného areálu v katastrálním území Plumlova – místní části Hamry a odcizil tam 60 kusů betonářské výztuže o rozměrech dva krát tři metry.

Post by: Michal Kadlec

Nebýt čtyřnohého „policisty“, zůstal by vandalský čin zřejmě neobjasněn. V noci z minulého úterý na středu poničili v Mathonově ulici dva muži škrábanci jedno ze zaparkovaných vozidel. Poblíž byl však policista se služebním psem s příhodným jménem Mercedes. Ten oba muže ničící cizí majetek „vyštěkal“, přičemž jeden z vandalů se ze strachu před ním schoval do auta. Zadržení kompletní dvojice pak již bylo pouhou formalitou.

Post by: Redakce

Přes noc z neděle 27. na pondělí 28. září využil zatím nezjištěný pachatel trestuhodné neopatrnosti třiatřicetiletého muže z Prostějova. Ten ve svém Volkswagenu zaparkovaném večer v Plumlovské ulici ponechal peněženku a automobil navíc neuzamkl.

Post by: Redakce

V podvečer během soboty 26. září bylo přijato oznámení o spícím a zřejmě opilém muži ve vchodových dveřích domu v Plumlovské ulici. Hlídka na místě zjistila devětapadesátiletého bezdomovce.

Post by: Redakce

Řídit vozidlo neměla mladá žena, kterou zastavila policejní hlídka ve čtvrtek 1. října odpoledne v obci Bedihošť ve vozidle značky Volkswagen. Provedenou dechovou zkouškou jí byly naměřeny hodnoty 0,24 a 0,23 promile alkoholu v dechu.

Post by: Michal Kadlec

Během jediné noci došlo v Mostkovicích ke dvěma případům vloupání. Nejdříve se dosud neznámý pachatel dostal násilím do podniku s občerstvením přímo v centru obce, podruhé si zloděj vyhlédl kiosek se zmrzlinou u přehrady. Celková škoda způsobená majitelům se vyšplhala ke dvěma desítkám tisíc korun. Pachatelé totiž brali vše, co uvnitř našli. Kromě peněz zmizela i elektronika a také nápoje, ve druhém případě i platební karta!

  • Václavková pohřební služba
  • Bellis
  • Veterina Plajner
  • Auto Rolný
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Sportovní události jsou pozastaveny. Co vám bude nejvíce chybět?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

-