Dobré poledne, dnes je neděle 25.10.2020
svátek slaví Beáta,
zítra Erik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Michal Kadlec

Příšerné! Už zákeřný COVID-19 nepodceňujme a netvařme se, že nikomu z nás nehrozí. Během uplynulého týdne rostl počet nakažených v kraji až o 800 případů denně, v sobotu večer pak bylo v Prostějově aktuálně nemocných 1 569 lidí!

Post by: Michal Kadlec

Poměrně nedávno rozebral Večerník na tomto místě velice podrobně vývoj počtu obyvatel Prostějova za posledních deset let. Ukázalo se, že ročně městu ubývá v rozmezí od 200 do 300 občanů. Hlavně je to dáno tím, že celá populace výrazně stárne a úmrtnost je vyšší než porodnost. A navíc se v posledních deseti letech z města vždy odstěhovalo ročně víc lidí, než se přistěhovalo. Tento poslední trend se podařilo nyní zastavit, ovšem také aktuální údaje za první pololetí tohoto roku ukazují, že zastavit se nepodařil celkový úbytek obyvatel Prostějova.

Post by: Redakce

Zimní čas se vrací. Kdo se tedy chystáte v neděli vstávat do práce nebo máte v plánu cokoli jiného vázaného na přesný čas, nezapomeňte pohnout ručičkami. Ve tři hodiny ráno je potřeba posunout čas o hodinu zpět.

Post by: Redakce

Úřad práce ČR v rámci své činnosti administruje a vyplácí kromě opakujících se dávek pomoci v hmotné nouzi, také dávku mimořádné okamžité pomoci (MOP). Pro osoby, které nemají dostatek prostředků, připravil v souvislosti epidemickou situací v ČR zjednodušenou formu žádosti o MOP COVID-19. „Jak o ni žádat a co je nutné Úřadu práce ČR doložit? Jaký je rozdíl mezi MOP a MOP COVID-19?“ to jsou otázky, na které v poslední době zaměstnanci ÚP ČR odpovídají nejčastěji.

Post by: Redakce

Ani zpřísněná hygienická opatření v souvislosti s covid-19 neodradila Olomoucký kraj od pořádání dalšího pravidelného setkání se zástupci provozovatelů sociálních služeb. To se uskutečnilo prostřednictvím videohovoru, do kterého se zapojilo na 150 osob.

Post by: Michal Kadlec

Vydatné deště měly během uplynulého týdne vliv i na stav hladin říček protékajících Prostějovem. Ve středu hrozilo reálné nebezpečí ve Vrahovicích, kde rozvodněná Hloučela podemlela letitou vrbu rostoucí u břehu. Strážníci museli povolat do akce hasiče.

Post by: Michal Sobecký

Jesenec, Kostelec na Hané, Konice, to jsou namátkou obce a města, kde staví nebo nedávno dostavěli hasičské zbrojnice. Důvody pro to byly různé, ať už nedostatečné zázemí, těžký výjezd hasičské techniky, nebo nulové sociální zázemí. O něčem podobném uvažují už několik let také v Protivanově. Místní jednotka patří k nejvytíženějším, ročně provede i přes padesát zásahů, navíc se řadí k jednotkám požárním ochrany číslo 2, je tedy jen úroveň pod profesionálními sbory.

Post by: Martin Zaoral

 V Krumsíně provedli bagrování Rybníčků. Práce provedly Vojenské lesy a statky z Plumlova.

Post by: Martin Zaoral

Jako lidé ve své sebestřednosti neustále přeceňujeme nejen své problémy, ale i síly. Teprve příroda nám může ukázat, že obojí je ve srovnání s ní skutečně nepatrné. Jednou za čas nám proto dá příležitost, abychom si uvědomili, jak se věci mají.

Post by: Redakce

Olomoucký kraj vyčlenil několik základních a mateřských škol, které budou k dispozici dětem, jejichž rodiče pracují v souvislosti s covid-19 v první linii. Jde například o lékaře, zdravotní sestry, policisty nebo poskytovatele sociálních služeb. Všechna ostatní školská zařízení s výjimkou mateřských škol budou od středy 14. října kvůli koronaviru dočasně uzavřena.

Post by: Michal Kadlec

Zloděj je zřejmě v dobré kondici, protože ho léky nezlákaly. Přesto policie nyní pátrá po osobě, která se ve středu v noci vloupala do lékárny na Sídlišti Svobody v Prostějově. Zatím neznámý člověk prohodil dveřmi betonovou dlaždici a zevnitř ukradl pokladnu s finanční hotovostí.

Post by: Michal Sobecký

Jak se ukazuje, s hygienou nemají problém jen některé menší prodejny, ale také velké řetězce. Své by o tom mohli vyprávět v Prostějově. Během deseti dnů zde nejprve byla uzavřena část skladovacích prostor v hypermarketu Kaufland v Konečné ulici.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

-